Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavoj Koloveč chce divizní soutěž dohrát se ctí

6. 1. 2012

 

Slavoj Koloveč chce divizní soutěž dohrát se ctí

Koloveč - „Z výkonů A mužstva po podzimu vládne zklamání, soutěž však chceme dohrát se vztyčenou hlavou,“ říká prezident Slavoje Miloš Duchoň

 
|Sdílet
 
 

Diskutovat (0)dnes 12:00

Radek Černý za působení Slavoje Koloveč v krajském přeboru v souboji s nynějším kanonýrem třetiligových Domažlic Jaroslavem Kovaříkem. Přihlíží Petr Vlček.
Radek Černý za působení Slavoje Koloveč v krajském přeboru v souboji s nynějším kanonýrem třetiligových Domažlic Jaroslavem Kovaříkem. Přihlíží Petr Vlček.
Autor: Deník/ Václav Tauer

Ve středu začala fotbalistům Slavoje Koloveč zimní příprava. V té se s třinácti body třináctý celek divizní skupiny A už v sobotu 7. ledna utká v prvním z řady přípravných utkání od 13.00 hodin na ´umělce´ v plzeňské Luční ulici s rezervou úřadujícího mistra Gambrinus ligy, Viktorií B. Dalšími soupeři mají být postupně ligový dorost Viktorie, domažlická Jiskra, Chrást a Doubravka.


Zatímco s výsledky mládežnických týmů, C a B mužstva Slavoje jsou v Kolovči po první polovině sezony spokojeni, z výkonů A mužstva vládne zklamání. „Líbilo se mi nasazení v pohárovém zápase s Domažlicemi, výborný fotbal jsme předvedli i v mistrovském utkání na Dukle, i když tomu nakonec výsledek neodpovídal. Ale třeba v Čížové to byla katastrofa,“ říká jedenatřicetiletý prezident klubu Miloslav Duchoň. Tým hráčů zvučných jmen zůstal daleko za očekáváním a místo ataku předních příček bude na jaře bojovat o udržení v nikterak silné divizi. „Od hráčů se zkušenostmi z ligových soutěží jsem v divizi čekal víc. Někteří mi připadali jako žoldáci, kteří nedali do hry srdce,“ zamýšlí se Duchoň nad možnými příčinami neúspěchu.

Také bývalý prezident a nynější ´ministr klubových financí´ Milan Lucák vidí problém v tom, že v Kolovči nevsadili na ´správné koně´. „V kádru se nevytvořila správná parta, chyběli hráči, kteří by cítili sounáležitost s regionem, jako v minulých letech. Někteří si to prostě přišli jen odehrát, což chceme změnit,“ zlobí se Lucák a pokračuje: „Chceme se vrátit k osvědčeným jménům, k hráčům, kteří už u nás působili, jako je například Petr Vlček. Je to náš kmenový hráč a vlastní trenérskou licenci A. Je to osobnost, která nám na podzim chyběla, hráči mezi sebou špatně komunikovali. Petrův nezanedbatelný vliv je na hřišti i v samotné kabině.“

Kromě kanonýra Václava Šperla mužstvo v průběhu druhé sezony v divizi postupně opustili Jan Milota, Tomáš Linhart, František Kouba, Tomáš Bereczký, Jakub Puchmertl a oba gólmani, Vladan Vršecký a Pavel Bojčuk. Těmi, kteří nadále zůstávají, jsou Roman Baxa, Lukáš Došek, Jan Vůjtěch a Jan Pavlík. Klubový web k nim dále řadí Radka Černého, o něhož údajně měli zájem v Německu, a také Petra Došlého, který se má podle některých zpráv zapojit do testů u třetiligové Jiskry.

Do jarních bojů kádr doplní hráči B mužstva Miloslav Duchoň, František Šlajs, Pavel Kadlec, Leoš Kruml a Karel Tomášek, kteří se už v sestavě ´áčka´ v průběhu podzimu objevili. Zapojí se i další hráči rezervy. Kromě již zmiňovaného Vlčka, o jehož návratu ze Stoda vedení jedná, hodlá na hostování získat Jaroslava Malého z Tachova, Jana Maška a Kamila Staňka z Domažlic. Jednalo se prý i s Tomášem Bahledou, divizním kanonýrem Jiskry. Z Viktorie Plzeň by se měl v Kolovči objevit brankář Petr Fillinger.

Znovu vzbudit během podzimu klesající zájem diváků by mohl Vojtěch Mour ze Sezimova Ústí, který v Kolovči hrával a který se na podzim neprosadil v Domažlicích do kádru trenéra Michálka. To však nebude jednoduché, Spartak by rád tohoto záložníka zpeněžil za nemalou částku na přestup. „Myslím, že by třeba zrovna Vojtův návrat mohl diváky zase přitáhnout, byl u nás dost oblíbený. Ale o přízeň musí bojovat všichni hráči,“ míní Lucák.

Otazník po odchodu Romana Vylety do Jiskry dlouho visel nad osobou trenéra u jediného zástupce okresu v divizi. Ještě v průběhu sezony proběhla jednání s Ivanem Kovácsem, který Slavoj dovedl do divize, ten má však nabídku z ciziny, navíc je to i otázka financí. V Kolovči se nakonec rozhodli pro variantu praktikovanou ve Spartě. Lucák bude šéftrenérem, Baxa s Vlčkem hrajícími asistenty.

Nejen samotné Kolovečské, ale i příznivce fotbalu z ostatních částí Domažlicka může těšit odhodlání Slavoje dohrát sezonu ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži u nás. Co bude pak, se uvidí. V té další připadá v úvahu přihlášení týmu do krajského přeboru, další variantou v případě záchrany je sázka na mladé hráče s chutí ukázat svůj um po vzoru Tábora. „Tam také vsadili na mladé hráče a v divizi si vůbec nevedou špatně. Možná bychom pak ještě tuto soutěž zkusili. Záležet bude také na sponzorech, kterých v této těžké době není moc. Ale to všechno jsou věci, kterými se ve výboru budeme zabývat až na konci letošní sezony, kterou chceme rozhodně dohrát se vztyčenou hlavou,“ nechce předbíhat prezident klubu Duchoň.

Změny v týmu:


Z podzimního kádru v týmu dále působí : Radek Černý, Petr Došlý, Jan Pavlík, Lukáš Došek, Roman Baxa, Jan Vůjtěch, Dominik Bejdák, z „ B“ týmu : Miloslav Duchoň, František Šlajs, Pavel Kadlec, Leoš Kruml,Karel Tomášek,kteří se v průběhu podzimu objevili,  dále se do týmu zapojí i další hráči rezervy Slavoje.
Na dohodě jsou příchody : Petr Vlček návrat z  hostování ze Stoda, Vojtěch Mour hostování ze Sezimovo Ústí, Jaroslav Malý z Tachova,Kamil Staněk hostování z Domažlic. Z Viktorie Plzeň by se měl objevit brankář Petr Fillinger.


Nový trenér Slavoje Milan Lucák Na podzim nám chyběla  taková sourodá parta v kádru. Nevsadili jsme, jak se říká na "dobré koně." Nebyli to hráči, kteří cítili sounáležitost s regionem, jako v minulých letech. Někteří hráči si to prostě přišli jenom odehrát, což chceme změnit," zlobí se Lucák a pokračuje: "Chceme se vrátit k osvědčeným jménům, ke hráčům, kteří už u nás působili, jako například Petr Vlček. Jedná se o našeho kmenového hráče, který momentálně hostuje ve stodském Slavoji a je to otázka dalších jednání. Petr vlastní A trenérskou licenci a jeho nezanedbatelný vliv je i v samotné kabině a na hřišti, je to fotbalová osobnost, která nám na podzim chyběla, hráči mezi sebou špatně komunikovali." 

Mužstvo Kolovče postupně tedy opustili například Jan Milota, Tomáš Linhart, František Kouba, Tomáš Bereczký, Jakub Puchmertl a oba gólmani Vladan Vršecký a Pavel Bojčuk, o působení dalších hráčů se bude jednat. Jedno známé jméno by se ale v Kolovči mělo objevit. Jedná se o záložníka Spartaku MAS Sezimovo Ústí Vojtěcha Moura, který už v Kolovči působil. V podzimní sezoně oblékal dres  domažlické Jiskry a neprosadil se do kádru trenéra Zdeňka Michálka. Kolovečští funkcionáři nebudou mít jednoduchou pozici, protože Sezimák by rád Moura zpeněžil nemalou částku na přestup. Koloveč má zájem o působení brankáře plzeňské Viktorie Filingera, což bude také předmětem jednání obou klubů.

Příprava Kolovče začíná 4. ledna. Hned 7. ledna hraje Slavoj s rezervou ligové Viktorie Plzeň v Luční ulici v Plzni, kde bude celou zimní přípravu trénovat. Postupně by se měl střetnout například s ligovým dorostem Viktorie Plzeň, s domažlickou Jiskrou, se Spartakem Chrást a Senco Doubravka. Při výhledu na jarní boje v divizi uvedl a úsměvem Milan Lucák, že by rád skončil do třetího místa."Na konec divize určitě nepatříme. Návštěvnost byla na konci podzimu slabší, proto bychom to rádi změnili. Myslím si, že by třeba příchod Vojty Moura mohl zase přitáhnout diváky, byl u nás dost oblíbený, ale o jejich přízeň musíme bojovat všichni."

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jirka Duben

Freddy,9. 1. 2012 22:08

Chci se zeptat proč není nikde zmínka o Dubnovi, co je s ním?

Re: Jirka Duben

creator,1. 2. 2012 20:58

...myslíš, že nám někdo odpoví? Taky by mě to zajímalo a asi nejsem sám. Stejně to není hráč pro divizi, podle mě míří vejš... Uvidíme, co nám přinese jaro... Jirka se neztratí, přeju Slavoji dobrý jaro, at' se posunete nahoru.

Re: Re: Jirka Duben

Ultras,2. 2. 2012 0:06

DUBI nám zůstane v paměti jako bojovník pro tým, a nikdy mu nezapomeneme jeho kontakt s kotlem v dobách úspěchů i krize. Prostě bojovník jak se patří. Díky za vše a přejeme ti hodně úspěchů v další kariéře. Ultras Slavoj

text

cartman 112,8. 1. 2012 19:15

zdravím a hlavně pana Lucáka,kterého bych se chtěl zeptat, proč jste před sezonou ,,odstřelili,, Vencu Šperla ptže to byl několik sezon po sobě nejlepší střelec a jeden z dříčů a pilířů kolovčských řad!!! A nelákávás ho třeba přivézt zpět p. Lucák?? Děkuji za odpověď

Re: text

Warlock,12. 1. 2012 20:36

No proč asi. Mysleli si, že nájemné hvězdičky budou hrát srdcem za Koloveč, proto odstřelili jediného kolofanta schopného divizi hrát. Howgh