Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavoj Koloveč čeká boj o účast v divizi

10. 3. 2012

 

Koloveč čeká boj o účast v divizi

Fotbalista Roman Baxa.

Fotbalista Roman Baxa. Autor: Deník/ Václav Tauer

 

Koloveč – S příchodem nového trenéra, realizačního týmu i řady hráčů před sezonou byl Slavoj Koloveč řazen k favoritům divizní skupiny A. Nestalo se, výsledkem mizérie je třinácté místo v tabulce a velké zklamání. Fanoušci však věří, že jaro bude v podání jediného zástupce Domažlicka ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži jiné. Lepší!

 
 
 

Mančaft, který se před začátkem sezony v Kolovči sešel, měl hrát na čele divize. Bohužel se tak nestalo. „Hráči, kteří přišli, nevytvořili správnou partu a někteří zaostali i výkonnostně. K tomu je třeba připočíst těžký los na úvod soutěže, který nám nevyšel,“ vzpomíná nynější hrající trenér Roman Baxa na loňský podzim. Vrchol zmaru tým hvězd předvedl u nováčka v Čížové, kde propadl snad úplně ve všem. Opakem byl výborný výkon v Tachově, kde Slavoj celý zápas dominoval a přidal i krásné góly.

Před Kolovčem se před zimní pauzou otevíraly dvě cesty. V klubu vybrali tu lepší pro příznivce fotbalu, sáhli k razantním změnám, po nichž jen málokterý kámen zůstal na kameni. Bývalý prezident klubu Milan Lucák se po vzoru Sparty chopil role sportovního manažera, úlohy hrajících trenérů si mezi sebe rozdělili Roman Baxa a Petr Vlček vracející se ze Stodu. Ráznou odpovědí na katastrofické scénáře všech rádobyfanoušků byl příchod blyštivé posily, bývalého reprezentačního útočníka a střelce prvo i druholigové Zbrojovky Brno Tomáše Doška. Ten do Kolovče následoval bratra Lukáše. „Do zálohy se vrací Vojta Mour a Jarda Malý, z Chrástu domažlický Kamil Staněk,“ přibližuje Baxa. Jediným nedořešeným článkem je ještě  jeden gólman a otazník visí nad tím, kdo z adeptů bude nastupovat v základu na levé straně obrany. Do útoku k Tomáši Doškovi počítají s Janem Pavlíkem, ale je připravena i varianta s pěti záložníky.

Obrozený tým začal se zimní přípravou na umělce v plzeňské Luční ulici jako první v okrese. Dříve než třetiligová Jiskra. Doplněný o srdcaře z B týmu trénoval třikrát týdně, k tomu odehrál vždy jeden přípravný zápas se silnými soupeři ze třetí ligy i německé landesligy. V závěru přípravy přestřílel Doubravku 4:1.

Vydrží–li Slavoj předvádět hru jako v prvním poločasu přípravného zápasu proti Jiskře Domažlice, hlavní cíl pro jarní část soutěže by se mělo podařit splnit. „Chceme předvádět atraktivní fotbal, na jaký se do Kolovče jezdilo z širokého okolí. Pak věřím, že divizi zachráníme,“ říká Baxa, bojovník tělem i duší. Na kardinální otázku, zda výsledky a předvedená hra mohou ovlivnit rozhodování vedení klubu o účinkování Slavoje v divizi, odpovídá: „V klubu i na hřišti uděláme vše, abychom divizi zachovali i pro příští rok.“

Soupiska Slavoje Koloveč:

Brankáři: Petr Fillinger (92). Obránci: Lukáš Došek (78), Radek Černý (78), Petr Vlček (73), Milan Gabriel (92), Leoš Kruml (80), Karel Tomášek (81). Záložníci: Roman Baxa (75), Vojtěch Mour (87), Kamil Staněk (89), Jaroslav Malý (84), Jan Vůjtěch (88), Jakub Puchmertl (89), Michal Fillinger (90), František Šlajs (92), Pavel Kadlec (93). Útočníci: Tomáš Došek (78), Jan Pavlík (89), Miloslav Duchoň (80).

Přišli: T. Došek (Zbrojovka Brno), Mour (Domažlice), Staněk (Chrást), Malý (Stříbro), M. Fillinger (Staňkov), P. Fillinger (Hlavice), Vlček (Stod). Odešli: Vladan Vršecký (Písek),  Tomáš Linhart (SRN), Jiří Duben (Hlavice), Petr Došlý (Domažlice), Tomáš Bereczký (SRN), František  Kouba  (Karlovy Vary), Jan Brož (Rokycany), Patrik Hulina (Domažlice), Vlastimil Kožíšek (zahraničí), Jan Milota (Doubravka). Hrající trenéři: Roman Baxa a Petr Vlček, generální sportovní manažer čili GSM: Milan Lucák, vedoucí mužstva: Josef Kaigl, masér: Rostislav Korba, sekretář: Pavel Kruml, prezident klubu: Miloslav Duchoň.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

REMÍZA !

Janek,11. 3. 2012 22:05

Moc špatný začátek pokud se vedlo rozdílem 3 branek at to je kdekoli !

slavia

honzal,11. 3. 2012 22:02

Bohužel za stavu 0:3 je bod jasnou ztrátou ! takovéto vedení se neztrácí ani v okrese !!!!!!!

slávie

hafner,11. 3. 2012 9:11

stav 0:3 na soupeřovo hřišti se nepouští,je to chyba mačaftu nebo trenerova,to je na zamyšlení nebo varování?hafner