Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Došek

21. 8. 2010

 

Exligista a bývalý reprezentant Lukáš Došek posílil nováčka z Kolovče

Další velkou rybu, která by se mohla stát dokonce trumfovým esem, ulovili funkcionáři fotbalistů kolovečského Slavoje pro svůj tým. Do vedoucího divizního celku přichází exligista a bývalý reprezentant Lukáš Došek.

"Podařilo se nám ho získat na hostování z pražské Slavie, které stále patří, do konce letošního roku," uvedl Ivan Kovács, trenér Kolovče. Od obránce, či záložníka si slibuje samozřejmě herní kvalitu a posílení hráčského kádru. Ten má zatím v divizi na kontě ze dvou kol šest bodů a skóre 10:1. Oba úvodní zápasy však Koloveč hrála doma.

Letos v září dvaatřicetiletý odchovanec Staré Role, se záhy objevil s dvojčetem Tomášem v plzeňské Viktorii, za kterou sehrál čtyřiačtyřicet utkání v první lize a poté přestoupili s bratrem do pražské Slavie. Tam odehrál v lize 154 utkání, zahrál si i evropské poháry a reprezentoval Českou republiku za jedenadvacítku, olympijské mužstvo a čtyři utkání odehrál za reprezentační áčko. Po roce 2004 působil v Německu, Švýcarsku a ve Spartaku Trnava. Naposledy hrál za Vyšehrad naši Českou fotbalovou ligu.

Ve hře o jeho další působení byly v létě některé kluby z třetí Bundesligy v Německu, hovořilo se i o zájmu prvoligové brněnské Zbrojovky, kde by se opět na hřišti setkal s bratrem Tomášem, ale nakonec se ze všech možností vyklubala tak trochu překvapivě divizní Koloveč.

"Není jediným hráčem s prvoligovými zkušenostmi v divizi. V této soutěži působí řada bývalých ligových borců. V Jirnech hraje třeba Kincl, ve Strakonicích Vozábal a v Doubravce například Šimr, Smíšek, Sýkora, Novák a další hráči ještě v jiných klubech,"
vylučuje kolovečský kouč nějakou degradaci. A velkou roli v případě Lukáše Doška a výběru klubu sehrál i jeho vztah k místnímu regionu. "Lukáš má manželku ze Staňkova a to je od Kolovče kousek," dodal Ivan Kovács.

Nová posila by se mohla v dresu Kolovče představit už v neděli v Kácově, kde hraje vedoucí celek divize s béčkem Vlašimi.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stane se.

Kuba,23. 8. 2010 11:27

No nic, v Kácově se nevyhrává,ale doma si chuť na dobrý fotbal vzít nenecháme.
V neděli naviděnou.