Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. kolo H. Bříza - Slavoj Koloveč

24. 11. 2012

15. kolo H. Bříza - Slavoj Koloveč 1:2

Branky : Šperl, Došek T.

Poločas: 1:1. Branky: 4. Sedlecký – 25. Šperl, 76. T. Došek. Nejlepší hráči: Korejčík – T. Došek. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 3:1. Diváci: 80.


Horní Bříza: Korejčík – Sedlecký, Zavadil, Hackr, M. Paukner, Vrla (58. Čechura), Frána, J. Paukner, Janka, P. Chocholatý, Mornštajn (82. M. Chocholatý). Trenér: Michálek.
Koloveč: Janča – Kruml, Vlček, L. Došek, Rejthar, Baxa, Šperl (90. Kadlec), Černohorský, T. Došek, Milota, Gabriel (90. Mastný). Trenér: Hirschl.

 

Od úvodu se hrál na menším hřišti rychlý fotbal se spoustou soubojů po celém hřišti. Domácí na svého soupeře nebojácně vlétli a během prvních dvou minut měli dvě velké šance. Neproměnili je, ale ve své aktivitě nepolevili a ve 4. minutě za to byli odměněni. Po rohovém kopu se od L. Doška odpoutal Sedlecký a hlavou otevřel skóre zápasu 1:0. To ještě více nabudilo nejen hráče domácích, ale i jejich příznivce. Těch se na zápas sešlo několik desítek a spolu s hloučkem příznivců Kolovče vytvořili zcela mimořádnou kulisu tomuto utkání. Hosté nevěděli jak vyzrát na nadšeně hrající domácí. Ti hráli ze zabezpečené obrany a dlouhými míči na své útočníky neustále udržovali obranu hostů ve stavu pohotovosti. Směrem dopředu byli hlavním motorem týmu zejména Sedlecký, J. Paukner a Vrla, který svedl nespočet soubojů s hostujícími obránci.

Až v 16 minutě poprvé zahrozili hosté, ale průnik Šperla po pravé straně zastavil praporek pomezního, ofsajd. Hosté si delší dobu zvykali na rozměry a povrch umělého hřiště, ale po 20-ti minutách se začali pomalu prosazovat, zejména svou útočnou kvalitou a zkušeností. Ve 23 minutě navíc ze standardní situace z hranice vápna vyrovnal Šperl 1:1. To hosty ještě více povzbudilo, a tým Kolovče pomalu začínal dominovat na hřišti. Domácí dál hrozili zejména z rychlých brejků, ovšem k jejich škodě ani Paukner, ani Vrla své akce gólem nezakončili. Poločas, ve kterém více brankových příležitostí měli překvapivě domácí, tak skončil 1:1.

Po přestávce nejprve zahrozili hráči Kolovče, ale jejich šance gólem neskončila. V 53. minutě se nešťastně při jednom z nesčetných soubojů s Kolovečským Vlčem zranil Vrla a musel být střídán. Jeho nepřítomnost a zejména bojovnost pak Horní Bříze velmi chyběla. Hostům se pak snáze útočilo, protože domácí již nedokázali tolik udržet balon na polovině svého soupeře. Koloveč se dál hnala za vedoucím gólem, a domácí i se štěstím několikráte přežili velké šance soupeře. Nakonec to byl jeden z nejzkušenějších hráčů hostů, který nepřipustil senzaci. V 74. minutě se v pokutovém území T. Došel otočil kolem svého strážce Hackera a mezi jeho nohama rozhodl o osudu utkání 1:2. Domácí se však nechtěli s porážkou smířit a v závěrečných minutách svého soupeře donutili k bránění hubeného náskoku. Koloveč nakonec i zakopávala balony ve snaze ušetřit čas zbývající do konce utkání. V samém závěru ještě mohl udělat domácím radost Zavadil, ale na centr skrz malé vápno nedosáhl. Rozhodčí v zápětí ukončil utkání.

Hosté byli v pohledném utkání o trochu lepším týmem a z Horní Břízy si odvážejí tři body za výhru 2:1. Domácí jim však byli více než důstojným soupeřem a při větším štěstí mohli lídra soutěže připravit i o body. Nestalo se tak, ale i přesto byl výkon domácích dobrou předzvěstí do jarních bojů v krajském přeboru. Protože s podobným nasazením jaký předvedli, by se v soutěži našlo jen pár soupeřů, které by neporazili.                                       ( z webu H. Břízy)

 

Sekretář Horní Břízy Stanislav Kapr : Domácí předvedli sympatický výkon, na umělém povrchu se brzy ujali vedení, na body však nedosáhli. „V úvodu jsme si vypracovali více šancí, jenže po přestávce jsme neuhlídali Doška a ten střelou z otočky rozhodl. V závěru měl ještě šanci Zavadil, na balon ve vápně však nedosáhl,"

Trenér Hirschl k zápasu dodal : Na hřišti minimálních rozměrů s umělým povrchem to byl těžký zápas. Než jsme si zvykli na podmínky  ,měli domácí dvě šance a pak nám dali gol. Postupně jsme získávali převahu ,ale museli jsme pořád být ve střehu. Hra byla plná soubojů a vysokých míčů. Kluci prokázali velkou vůli po vítězství a i tenhle zápas jsme vyhráli. Teď nás čeká dohrávka na domácím hřišti proti Horažďovicím a tím zakončíme podzimní působení v krajském přeboru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář